Ania z Zielonego Wzgórza
Świat Ani Shirley
 
Ania z Zielonego Wzgórza

Stulecie powieści Ania z Zielonego Wzgórza!

100 lat temu, dokładnie 20 czerwca 1908 roku ukazało się pierwsze wydanie Ani z Zielonego Wzgórza. Wydawnictwo Literackie (jedyny, autoryzowany wydawca książek L.M. Montgomery na polskim rynku) wraz z fanami Ani, hucznie obchodziło jej setne urodziny. Był już wielki piknik urodzinowy i toast sokiem marchewkowym (toast wzniosło jednocześnie 3660 osób), cieszące się wielkim zainteresowaniem konkursy: rysunkowy i literacki (napłynęło ponad 3 tys. prac), wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej i warsztaty metodyczne dla nauczycieli. Ale na tym jeszcze nie koniec…

Jubileusz trwa nadal!
Planujemy zorganizować kolejne edycje warsztatów metodycznych dla nauczycieli, na których przedstawimy ciekawe sposoby pracy z lekturą Ania z Zielonego Wzgórza. Można otrzymać także bezpłatne materiały dydaktyczne.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z wydawnictwem:
012 422 48 02, a.zemanek@wydawnictwoliterackie.pl
Zapraszamy również na stronę internetową poświęconą twórczości L.M. Montgomery
www.ania.wydawnictwoliterackie.pl.

Przygotowaliśmy też kilka ciekawych książek dla fanów Ani:

Autorka Ani z Zielonego Wzgórza jakiej jeszcze nie znacie!

Maud z Wyspy Księcia Edwarda-bogato ilustrowana archiwalnymi fotografiami biografia L.M. Montgomery, przedstawia najciekawsze momenty z jej życia, prywatne tajemnice, fragmenty jej pamiętników. Wielbiciele Ani z Zielonego Wzgórza, Emilki, Pat i innych bohaterek kanadyjskiej pisarki będą usatysfakcjonowani ilością przytoczonych informacji dotyczących kulisów powstawania ulubionych książek.

Polecamy Kuchnię z Zielonego Wzgórza, cieszący się ogromnym zainteresowaniem czytelników zbór przepisów L.M. Montgomery, które pisarka skrzętnie gromadziła i z wielkim zamiłowaniem udoskonalała.

Wydarzenie na światowym rynku wydawniczym
Droga do Zielonego Wzgórza już lutym w Polsce|

W roku jubileuszu Ani z Zielonego Wzgórza wydawnictwo Penguin przygotowało książkę Droga do Zielonego Wzgórza– opowieść o losach Ani od momentu narodzin do dnia, w którym trafiła na Zielone Wzgórze i w którym zaczyna się opowieść Lucy Maud Montgomery. Przedsięwzięcie przygotowywane było niezwykle starannie. W porozumieniu ze spadkobiercami Lucy Maud Montgomery napisanie zlecono Budge Wilson – uznanej i wielokrotnie nagradzanej autorce książek dla dzieci. Trudność zadania polegała nie tylko na stworzeniu interesującej i przekonującej historii, ale przede wszystkim na zachowaniu klimatu, jaki panował w książkach Montgomery. Entuzjastyczne recenzje, liczne opinie czytelników, zwłaszcza miłośników Ani, iogromny, międzynarodowy sukces powieści świadczą , że się udało. Po zapoznaniu się z tą niezwykłą książką Wydawnictwo Literackie podjęło decyzję o wydaniu jej  po polsku. Właśnie trwają intensywne prace nad tłumaczeniem.

Ania z Zielonego Wzgórza